cz sk

Jonny Clayton před pár dny získal svůj čtvrtý televizní titul z roku 2021, když porazil Dimitriho van den Bergha 11:6 a zvedl trofej World Series of Darts Finals.

Rok 2021 byl pro Jonnyho úžasným úspěchem, který má nyní na svém kontě čtyři již čtvrtou letošní trofej.

Clayton předvedl výborný průměr, když ve semifinále porazil Michaela van Gerwena, než se utkal s van den Berghem.

Clayton také porazil týmového kolegu ze Světového poháru a světovou jedničku Gerwyna Price senzačním návratem ze stavu 7:2 až po vítězství v posledním zápase ve čtvrtinách.

"Užívám si každou vteřinu toho, co právě dělám," přemítal Clayton. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě podporují a dávají mi šanci dělat to, co miluji."

"Cítím se skvěle, moje sebevědomí je v tuto chvíli obrovské. Jsem velmi šťastný muž."

„Neexistují žádné jednoduché utkání, každý hráč v této soutěži je fantastický, ale je to můj víkend, takže se dnes večer budu usmívat."

"Ve finále to byl prvotřídní zápas, Dimitri zahrál čistou hru. Nemohl jsem se od něj dostat až do poslední čtvrtiny zápasu."

V úchvatném finále šel Clayton na 2:0, než se vedení v následujících devíti kolech čtyřikrát vyměnilo, když oba hráči zápasili o ovládnutí turnaje.

14. leg se ukázala jako klíčová, protože Clayton vyřadil hod Van den Bergha a posunul se 8:6 ​​vpřed.

Clayton dosáhl své výhody, když vyhrál poslední dvě kola se skórem 121 a 96, čímž získal svůj první titul ve Světové sérii a získal hlavní cenu 70 tisíc liber.

Na jiném místě soutěže zaznamenal veterán PDC Mervyn King rekordní průměr turnaje 115,62, kde v úvodním kole převálcoval Jamese Wadea 6:0.

Rozvrh šipek PDC zůstává v plném proudu, protože Super Series 8 se bude konat 2. až 4. listopadu s posledními třemi turnaji Players Championship v Barnsley Metrodome. Další televizní událostí PDC je Cazoo Grand Slam of Darts, který se bude konat ve Wolverhamptonu od 13. do 21. Listopadu.

 

Finále Jack's World Series of Darts 2021

Čtvrtfinále

Krzysztof Ratajski 10:6 Niels Zonneveld

Dimitri Van den Bergh 10:8 Kim Huybrechts

Jonny Clayton 10:9 Gerwyn Price

Michael van Gerwen 10:5 Mervyn King
 

Semifinále

Dimitri Van den Bergh 11:8 Krzysztof Ratajski

Jonny Clayton 11:6 Michael van Gerwen
 

Finále

Jonny Clayton 11:6 Dimitri Van den Bergh

 

Článek v angličtině najdete zde.

 

Zpět na přehled článků
Načítám